skip to Main Content

Suomen Dobermannyhdistys on vuonna 1950 perustettu valtakunnallinen rotujärjestö. Sääntöjen mukaan yhdistyksen tarkoituksena on herättää harrastusta kenneltyöhön ja varsinkin dobermannrotuun, sekä edistää rodun jalostusta ja ohjata jäseniään oikein hoitamaan, kasvattamaan ja kouluttamaan koiriaan.

Oulunkylän maja - ja kenttä

Katuosoite: Jokiniementie 1, Helsinki
testilogo_volx

Suomen Dobermannyhdistys ry - vuodesta 1950

© Susanna Eksymä
Suomen Dobermannyhdistys ry | Finlands Dobermannförening rf

Tiedote SDY:n FB ryhmään pyrkiville

Tiedote Suomen Dobermanyhdistys Ry RYHMÄ:än pyrkiville:

Hallitus käsitteli kokouksessaan 1/18 nimimerkeillä esiintyvien pääsyä yhdistyksen suljettuun ryhmään. Nimimerkillä esiintyminen ei voi olla este ryhmään pääsyllä, koska sen käyttöön voi olla monenlaisia syitä. Hallitus teki päätöksen, että ryhmään voi jatkossa päästä myös nimimerkillä esiintyvät henkilöt seuraavin ehdoin:

Nimimerkkiä, tai pelkkää etunimeä käyttävien henkilöiden tulee todistaa henkilöllisyytensä hallitukselle sähköpostilla osoitteeseen hallitus @ sdy .fi (poista välit) jäsenyyden tarkastamista varten. Sähköpostissa tulee käydä ilmi nimimerkki, koko nimi sekä osoite.

Hallituksen puolesta, sihteeri Jenni Salmi

Back To Top
Search