skip to Main Content

Suomen Dobermannyhdistys on vuonna 1950 perustettu valtakunnallinen rotujärjestö. Sääntöjen mukaan yhdistyksen tarkoituksena on herättää harrastusta kenneltyöhön ja varsinkin dobermannrotuun, sekä edistää rodun jalostusta ja ohjata jäseniään oikein hoitamaan, kasvattamaan ja kouluttamaan koiriaan.

Oulunkylän maja - ja kenttä

Katuosoite: Jokiniementie 1, Helsinki
testilogo_volx

Suomen Dobermannyhdistys ry - vuodesta 1950

© Susanna Eksymä
Suomen Dobermannyhdistys ry | Finska Dobermannförening rf
Tottista

MH-Luonnekuvaus 16-17.6.2018

MH-Luonnekuvaus 16-17.6 (myös 12-13.5.2018) Ikaalisissa (Pukara)

Cockeriharrastajat Ry järjestää luonnekuvauksen yhteistyössä Suomen Dobermann yhdistyksen kanssa. Etusijalla kuvaukseen dobermanneilla ja spanieliliiton alaisilla koirilla. Toukokuussa ilmoittautuminen avoin kaikille roduille.

Tiedustelut sähköpostilla cockeriharrastajat@gmail.com mainitse mihin kuvaukseen kyselet paikkaa. Hinta 95€

Osallistumisen alaikäraja 18kk yläikärajaa ei ole. Noudatamme Kennelliiton rokotus-, tunnistusmerkintä- ja antidoping-määräyksiä.

Tervetuloa mukaan osallistumaan koirasi kanssa! Myös yleisö on tervetullutta.

Tapahtuman Facebook sivut https://www.facebook.com/events/153945005296300/

Back To Top
Search