skip to Main Content

Suomen Dobermannyhdistys on vuonna 1950 perustettu valtakunnallinen rotujärjestö. Sääntöjen mukaan yhdistyksen tarkoituksena on herättää harrastusta kenneltyöhön ja varsinkin dobermannrotuun, sekä edistää rodun jalostusta ja ohjata jäseniään oikein hoitamaan, kasvattamaan ja kouluttamaan koiriaan.

Oulunkylän maja - ja kenttä

Katuosoite: Jokiniementie 1, Helsinki
testilogo_volx

Suomen Dobermannyhdistys ry - vuodesta 1950

© Susanna Eksymä
Suomen Dobermannyhdistys ry | Finska Dobermannförening rf
Uusilogo Copy

Tiedote 11.4.2019

Tiedote koskien holter lausuntoja 11.4.2019

Suomen dobermann yhdistyksen jalostustoimikunta on viime päivinä selvitellyt virheellistä jaettua tietoa koskien Suomen kennelliiton 24h/holter tutkimuksessa hyväksyttyjä lausuntoja. Asian sevittely on vielä kesken, mutta jäsenistöä tiedotetaan asiasta kevätkokouksessa 14.4.2019 ja kokouksen jälkeen asiasta tehdään tiedote jäsenistölle.

Yhteistyö terveisin

SDY:n jalostustoimikunta sekä hallitus

 

Back To Top
Search