skip to Main Content

Suomen Dobermannyhdistys on vuonna 1950 perustettu valtakunnallinen rotujärjestö. Sääntöjen mukaan yhdistyksen tarkoituksena on herättää harrastusta kenneltyöhön ja varsinkin dobermannrotuun, sekä edistää rodun jalostusta ja ohjata jäseniään oikein hoitamaan, kasvattamaan ja kouluttamaan koiriaan.

Oulunkylän maja - ja kenttä

Katuosoite: Jokiniementie 1, Helsinki
testilogo_volx

Suomen Dobermannyhdistys ry - vuodesta 1950

© Susanna Eksymä
Suomen Dobermannyhdistys ry | Finlands Dobermannförening rf
Uusilogo Copy

Yhdessä-kampanja

SDY aloittaa Yhdessä-kampanjan 1.4.2021!

Kampanjan tavoitteena on ohjata jäsenistöä ymmärtämään ja toteuttamaan koirien positiivista ja kunnioittavaa käsittelyä kaikessa harrastamisessa sekä koiranpidossa. Lisäksi on tärkeää tuoda esille eettisyys ja vastuullisuus kaikessa yhdistyksen ja sen jäsenten toiminnassa. Lopputuloksena toivomme kampanjan tavoitteen tuottavan entistä onnellisempaa yhdessä harrastamista omien dobermannien kanssa.

Seuraa uutisia ja tulevia tapahtumia kampanjasivulta http://www.sdy.fi/yhdessa/.

Back To Top
Search