DV SIEGERS 1920 - 2010

Vuosi - Year Päivä  - Date Paikka -Place Urokset mustat - Males black

Urokset ruskeat  - Males brown

Nartut mustat - Females black

Nartut ruskeat  -  Females brown

1920
 
 
no sieger
no sieger
no sieger
1921
 
München
1922
 
Berlin
1923
09.09
Köln
Lux vd Blankenburg Moritz v Blankenfeld Motte v Friedewald Bijanka v Kurpark
1924
06./07.09 Hannover Artus vd Thumshöhe Apollo v Schützeneck Bona v Deckersburg Citty vd Goldenen Höhe
1925
    Alto v Sigalsburg Carlo vd Schwanenhöhe Mia v Stresow Betty v Wickrath
1926
19./20.06 Berlin Claus v Sigalsburg no sieger Mia v Stresow Bajadere v Zinsgut
1927
10.07   Gerd v Sporthof no sieger Kitty v Rödeltal no sieger
1928
01./02.09 München Hamlet v Herthasee Prinz v Brunia Jessy v Lobenstein Toska vd Bayernperle
1929
  Hannover Modern v Simmenau Dankwart v Erzgebirge Anni v Haag Ilissa of Westphalia
1930
24./25.05 Nürnberg Boby v Hohenzollernpark Ikos v Siegestor Christina v Sorbenburg Alraune v Abendrot
1931
25./26.04 Frankfurt Kanzler v Sigalsburg Troll v Luisenheim Bessi v Brandenburg Freya v Burgund
1932
11./12.06 Dortmund Muck v Brunia Ikos v Siegestor Mira v Pannewitz Anita zur Immermannhöhe
1933
20./21.05 Leipzig Desir v Glückswinkel Alex v Augustenberg Daisy v Glückswinkel Ella v Graf Zeppelin
1934
    Blitz vd Domstadt no sieger Asta vd Domstadt no sieger
1935- 1968
      no DV Siegershow    
1969
12.10 Würzburg Chico v Forell Ali v Forellenbächle Dona v Eichenhain Anja vd Siegfriedshöh
1970
17.10 Osnabrück Satan vd Westkant Bonni v Forell Astrid v Berkelderhoeve Kora v Ellendonk
1971
  Marburg Flint v Forell Prinz v Forellenbächle Dixi vd Veste Otzberg Delfi v Forellenbächle
1972
13.08 Wiesbaden Jürgen v Hagenstern Greif v Hagenstern Afra v Bavaria no sieger
1973
26.08 Burghausen Lex v Beelen Jago v Beelen Anuschka Bryansdotter no sieger
1974
      no DV Siegershow    
1975
  Mannheim Arro v Buchenberg Innz Lex de Fiere Gueule Comtesse Charmaine v Franckenhorst Vamp Cita Cherry de Fiere Gueule
1976
  Krefeld Ero v Franckenhorst Boy vd Mühlenbirke Assi v Buchenberg no sieger
1977
  Marburg Don Dayan v Franckenhorst Aldo v Ferrolheim Athene v Nymphenburg Indra v Franckenhorst
1978
  Dortmund Berry v Buchenberg Lex v Traben Ivette v Haus Jünemann Iris v Franckenhorst
1979
  Saarlouis Bronco v Zenn no sieger Berenike v Nymphenburg Conny v Ferrolheim
1980
  Marburg no sieger Kerry v Binselberg no sieger Gwendolyn v Ferrolheim
1981
  Braunschweig Caecilius Cassander v Diaspora Keegan v Ferrolheim Yelka v Baskerville Cara v Amtmannsgarten
1982
  Mannheim Alpha v le Dobry Django v Manensheide Vivre Vivien v Franckenhorst Anna v Allgäu
1983
  Berlin Ali v Langenhorst David vd Rothenbuch Liberty del Littorio Argia v Faunburg
1984
  Essen Jaron v Nymphenburg Baquero v Pfaffenberg Eicke v Castell Gwendy v Frankenland
1985
  Nürnberg no sieger Ferencz Fedor v Diaspora Esmir v Hermansjomaik Gilda v Buchenhain
1986
01./02.06 Erwitte Quorry di Campovalano Atlas v Flandrischen Löwen Alida v Flandrischen Löwen Evita v Allgäu
1987
06./07.06 Göttingen Quinn dei Nobili Nati Nick v Wilden Markgraf Golda v Franckenhorst no sieger
1988
04./05.06 Pfungstadt Baron Bryan v Harro's Berg Fela v Franckenhorst Elaine v Allgäu Kalina v Norden Stamm
1989
17./18.06 Schweinfurt Gringo v Franckenhorst Tor Bay de Amiluc Lia Lorena v Roveline Mia v Norden Stamm
1990
02./03.06 Nürnberg Arthos v Deister Tor Bay de Amiluc Allegra v Okeanos Athene vd Kunigundenhöhe
1991
25./26.05 Heinsberg Quirinus v Neerlands Stam Elvis v Lerchenfeld Helle v Allgäu Nora vt Grönnigerland
1992
13./14.06 Beelen Conan v Manensheide Rembrandt v Norden Stamm Future's Unique A Helluvan Angel Jamaha Royal Bell
1993
24./25.07 Herzogenrath - Merkstein Larson Royal Bell Orson v Roveline Tequila Mali del Citone Jamaha Royal Bell
1994
09./10.07 Itzehoe Orki vd Wieteke's Hoeve Jagor Royal Bell Zoe v Franckenhorst Dina Delila v Diaspora
1995
08./09.07 Mannheim Gamon di Campovalano Fireghost della Fortezza Vecchia Isabell v Märchengarten Aicha vd Karlsbergquelle
1996
06./07.07 Bamberg Randy vt Sabbatsveld Hadar Hosea v Diaspora Grey di Latiano Arielle d'Amour del Citone
1997
05./06.07 Apolda Dior for Regent Blue Alfa Adelante del Citone Ajoko Quirino di Matario Evelyn Eve de Vallverde
1998
04./05.07 Itzehoe Navarre di Villa Castelli Ardens Idoll Caco Penelope della Fortezza Vecchia Melvas di Coldicania
1999
17./18.07 Garmisch Partenkirchen Zeppelin v Neerlands Stam Indio Campagnanensis Quaresse D'Islamorada Alexis
2000
08./09.07 Nürnberg Wanja Wandor v Stevinhage Tai Taras Aegida D'Amore e Ombra di Temaline Brenda
2001
02./03.06 Gütersloh Gino Gomez del Citone Ardens Quasso Nike della Sciara Marusha vd Räuberhöhle
2002
01./02.06 Schlagenthin Rowan vd Erjolihof Gatsby v Assindia New Joy vl Deux Peupliers no sieger
2003
21./22.06 Iserlohn Vero vh Wantij Nitsche v Weser Ems Alexa v Bernecker Schloss no sieger
2004
19./20.06 Mönchengladbach Hajo Gino v Neerlands Stam Basko v Fachenfelde Borana v Nemesis no sieger
2005
25./26.06 Hördt Gero v Klingbach Arko v Brennenden Berg Valerij Vanija vh Wantij Ciara v Waruswald
2006
24./25.06 Schwarzenholz Bellini v Nemesis Donn Diamond Casa di Oro Lukretia v Hetzenberg no sieger
2007
30.06/01.07 Schweinfurt Sorrel z Padoku Quantico v Residenzschloss Estella v Nemesis Cara vd Fuggerstadt
2008 21./22.06 Stennweiler Hilo v Nemesis Fellini v Nemesis Popper Ann de Gagnant Baghira v Sonnecksee
2009 28.06 Marburg Rondo Valdez v Residenzschloss Jeronimo v Nemesis Helena v Nemesis Armani v Hohenzollern
2010 20.06 Seevetal Usco v Residenzschloss Pride of Russia Kaspij  Zemic`s Arwen no sieger

 

 

 

Siniset voittajat / Blue siegers
1921
Uros / Male Ally v Siegestor
1921
Narttu / Female Meta v Ostersee
1923
Narttu / Female Stella v Inntal
1922
Uros / Male Ally v Siegestor
1924
Narttu / Female Fee v Ostersee
1972
Narttu / Female Vesta v Ellendonk