ERIKOISNÄYTTELYN VOITTAJAT

 

 ERIKOISNÄYTTELYN VOITTAJA

 ISÄ

 EMÄ

 TUOMARI

 VUOSI

Gunthersforst Omar Fayette Corner of Cliff Neerlands Stam v Anka Werner Nierman, Saksa 1970
Gravin Grazie Forell v Bryan Eichenhain v Assy Reijo Lehto, Suomi 1971
Rin Oiri Brita Frankenland v Tex Gunthersforst Oiri Seppo Björklund, Suomi 1972
Hasselhof v Sascha Finn Heide v Nico Hasselhof v Hascha Ulla Tjus, Ruotsi 1973
BryanStam's Fello Favorit Hagenstern v Gido Gravin Grazie Keijo Alén, Suomi 1974
Norden Stamm v Hilo Forell v Bryan Gunthersforst Burga Francois Striby, Ranska 1975
Norden Stamm v Hilo Forell v Bryan Gunthersforst Burga Walter Hensel, Saksa 1976
Gunthersforst Netta Eichenhain v Ino Gunthersforst Baroness Günther Groth, Suomi 1977
Birkenrinde vd Gacela Cesarberg v Xantos Birkenrinde vd Avinca Erling Aasheim, Norja 1978
Swedob's Dizzy Djinn Forell v Bryan Birkenrinde vd Nilla Ernst Frankenberger, Saksa 1979
Vaahteramäen Pipsa Forell v Kim Bikullan Ulrikka Eivind Jensen, Tanska 1980
Picador Jorinda Trixer Hagenstern v Trajan Julietteville's Gella Keijo Alen, Suomi 1981
Herrnberg v Onyx Nymphenburg v Brutus Herrnberg v Hella Hans Wiblishauser, Saksa 1982
Birkenrinde vd Insel Hagenstern v Trajan Birkenrinde vd Cocolita Rodi Hübenthal, Norja 1983
Hasselhof v Verna Gunthersforst Tex Hasselhof v Gina Folke Isaksson, Ruotsi 1984
Doberhill Black Andy Doberhill Black Unique Case Veste Otzberg vd Gicella Jean Weustenraed, Belgia 1985
Birkenrinde vd Plyymi Birkenrinde vd Katz Birkenrinde vd Jamedy Leo Schellmann, Saksa 1986
BryanStam's Medina Mercedes Landrys des Landrys Winnerhof Olivia Optimist Walter Hensel, Saksa 1987
Dufas Gabriel Vasco des Landrys Dufas Ida Claude Lebold, Ranska 1988
KeevaKlan Kasmir Timitra Vox Birkenrinde vd Keeva Herman Mencke, Hollanti 1989
Giovanni's Dainty Derrick Roveline v Jacques Fresco's Nitscha Ninette Hans Wiblishauser, Saksa 1990
Hasselhof v Norna Birkenrinde vd Katz Hasselhof v Verna Ole Andersen, Tanska 1991
Royal Bell Lobo Franckenhorst v Graf Guido Royal Bell Esmir Kurt Richter, Saksa 1992
Royal Bell Lobo Franckenhorst v Graf Guido Royal Bell Esmir Avi Marsak, Israel 1993
Nemesis Alida v Norden Stamm Rappenau vd Eick Norden Stamm v Nicole Herman Mencke, Hollanti 1994
Royal Bell Lobo Franckenhorst v Graf Guido Royal Bell Esmir Pierluigi Pezzano, Italia 1995
Efkeria's Athene Flaidis Franco Deluca's Amanda Leo Schellmann, Saksa 1996
Toscanina's Madame Mocca Taniere d'Or de la Ire Eurcon Clinics Milka Danny van Roosbroeck, Belgia 1997
A'dreams Batricianna Clinics Woodoo Phantom Opera's Isenguard Norbert Daube, Saksa 1998
Firemarsh Fido Fantom Smeulveen vt North Lynx Andra Ole Andersen, Tanska 1999
Toscanina's Madame Mocca Taniere d'Or de la Ire Eurcon Clinics Milka Josep M. Bulo, Espanja 2000
Neerlands Stam v Elton Neerlands Stam v Vito Nemesis Gadis Lilith Edström, Ruotsi 2001
Come As You Are Dea Dia Citone del Alfa Adelante Come As You Are Alabama F.S. Janeiro, Portugali 2002
Come As You Are Dogzilla Citone del Alfa Adelante Come As You Are Alabama Pierluigi Pezzano, Italia 2003
Hainide Rolls-Royce Casa di Oz Escobar Roveline v Pascale Ole Vandsoe Andersen, Tanska 2004
Hainide Rolls-Royce Casa di Oz Escobar Roveline v Pascale Rob Douma, Hollanti 2005
Diamandin Santana Betelges Sivaldo Come As You Are Frennie Thord Byström, Ruotsi 2006
Kriegerhof Khloe Kalina Smart Wood Hills Elisir Stroll’s Zoe Zarina Anna Tits, Venäjä 2007
Kriegerhof Khloe Kalina Smart Wood Hills Elisir Stroll’s Zoe Zarina Nadija Timmermanns-Kadenko, Hollanti 2008
Kriegerhof Rhianna Smart Wood Hills Elisir Kriegerhof Incognita Barbara Zanieri, Italia 2009
Kriegerhof Urban Legend Rio Bianco del Nitro Kriegerhof Khloe Kalina Norbert Daube, Saksa 2010