IDC SIEGERS 1959 - 2010

 

Vuosi - Year Päivä  - Date Paikka -Place Urokset mustat - Males black

Urokset ruskeat  - Males brown

Nartut mustat - Females Black

Nartut ruskeat  -  Females brown

1959
    Citto v Fürstenfeld no sieger Citta v Fürstenfeld no sieger
1960
28.05 Lausanne Bodo v Erien no sieger Citta v Fürstenfeld no sieger
1961
    Citto v Fürstenfeld no sieger Alfa v Wappen zu Bremen no sieger
1962
27./28.04 Amsterdam no sieger Falk v Niddatal Ursel v Neerlands Stam no sieger
1963
18./19.05 Strassburg Arco of Fayette Corner no sieger no sieger Blanka v Krakau
1964
  Lausanne Lord v Oberdorf no sieger Britta vd Randfluh no sieger
1965- 1978
      no IDC Sieger show  
1979
23.09 Strassburg Ero v Franckenhorst Clyde v Cesarberg Berenike v Nymphenburg Wietske v Neerlands Stam
1980
    Bronco v Zenn Kerry v Binselberg Falette del Verdiano Jildo v Frieslands Glorie
1981
  Innsbruck Caecilius Cassander v Diaspora no sieger Lema di Campovalano Ere Iris Ezra v Diaspora
1982
21./22.08 München Ali v Langenhorst Christophe di Stefusto Anuschka vd Rappenau Anna v Allgäu
1983
  Eindhoven Saroumane des Landrys Django v Manensheide Anka vt Heidehuske Gwendy v Frankenland
1984
15./16.09 Abbano Flegon Falek v Diaspora Okeyon di Campovalano Lema di Campovalano Bernice v Faunburg
1985
    Flegon Falek v Diaspora Thor de la Guelmoise Hiya Hebe v Roveline Festina v Holzberger Hof
1986
13./14.09 Menaggio Quinn dei Nobili Nati Atlas v Flandrischen Löwen Asta vd Ortenau Evita v Allgäu
1987
29./30.08 München Haito Ebo vd Groote Maat Golda v Franckenhorst Kalina v Norden Stamm
1988
27./28.08 Strassburg Baron Bryan v Harro's Berg Fela v Franckenhorst Yembi v Frankenland Tessa vd Alten Linde
1989
08.10 Essen Baron Bryan v Harro's Berg Tor Bay de Amiluc Lema v Roveline Mia v Norden Stamm
1990
15./16.09 Milan Hargos vh Wantij Olaf di Campovalano Lia Lorena v Roveline Akira vd Preussen Garde
1991
06./08.09 Mondorf Les Bains Conan v Manensheide no sieger Odette di Stefusto Jamaha Royal Bell
1992
05./06.09 Budapest Quirinus v Neerlands Stam Rembrandt v Norden Stamm Lana Royal Bell Jamaha Royal Bell
1993
10.10 Bad Segeberg Hillo Royal Bell Orson v Roveline Tequila Mali del Citone Dina Delila v Diaspora
1994
10./11.09 Beringen - Koersel Rey di Coldicania Dibri Dilan v Diaspora Nora v Neerlands Stam Odi Opium vd Wieteke's Hoeve
1995
03.09 Desio Gamon di Campovalano Forment de Covalta Cesareus Caienna Helena Campagnanensis
1996
07./08.09 Strassburg Randy vt Sabbatsveld Icaro di Villa Castelli Grey di Latiano Arielle d'Amour del Citone
1997
20./21.09 Cesano Maderno Jazz du Duche de Wurtemberg Alfa Adelante del Citone Ajoko Quirino di Matario Evelyn Eve de Vallverde
1998
12./13.09 Kelchterhoef Navarre di Villa Castelli Baron Nike Renewal Come As You Are Alabama Melvas di Coldicania
1999
17./18.07 Garmisch Partenkirchen Zeppelin v Neerlands Stam Indio Campagnanensis Quaresse D'Islamorada Rensdorff Amaridge
2000
21./23.07 Mondorf Les Bains Wanja Wandor v Stevinhage Tai Taras Aegida Trefovaja Dama iz Slavnoi Stai Marusha vd Räuberhöhle
2001
08./09.09 Paris Gino Gomez del Citone Dee Jay Steinhage Grad Farah di Campovalano Brunette del Monte Aspro
2002
07./08.09 Desio Bombastic v Hanseaten S'Lichobor Fantom Hapy Red della Fortezza Vecchia Tiffanytula di Coldicania
2003
06./07.09 Bratislava Benhur Red del Arco Azzurro Athor di Campovalano Ramona Rashi del Citone Eria Pro Kimberly Cristal
2004
04./05.09 Desio Hangar dei Sauli Grimaldi Figgaro Steinhage Grad Irinland Zara Zeife Ardens Romeo's Juliet
2005
03./04.09 Bratislava Ferrofarah Gomez di Campovalano Fedor del Nasi Aisa Adelaila Piligrimas Nikita Graz z Romaru
2006
02./03.09 Seregelyes Pathos delle Querce Nere Tahi Reme Gerett Faery Royal Bell Alice dei Sauli Grimaldi
2007 22./23.09 Desio Zordan Zewi del Citone Tahi Reme Diablo Revel di Casa Coppo Raissa Rivien del Fiorsilva
2008  30.06/01.07. Nyköping  Hilo v Nemesis      Bayron del Tibur   Teraline Ingrid Modus Ost Rush Raketa
2009  05./06.09 Seregelyes Ron del Fiorsilva Boris iz Doma Domeni Helena v Nemesis Pride Of Russia Dasha
2010 04./05.09 Kamenny Mlyn Ale Alamos del Citone Kublai Khan v Nemesis Vera di Casa Giardino Naemi v Klingbach

                                                       

 


























Siniset Voittajat - Blue Siegers
1979
Uros / Male Blue Boy vd Westkant