SUOMALAISET VALIOT KAUTTA AIKOJEN

R-S
Valionarvo Nimi Synt. vuosi Isä Emä Omistaja
SF M&KVA Rabbelugn av Apell 1951 Rex Jackie Lahtinen Lauri
KANS&POHJ&DK&S&FIN MVA Ramonburg's Unique 1996 Marienburg's Dark Daimler Donken vd Qastra Kristiina Aaltonen
FIN KVA Red Label's Balky Bachelor 1991 Harro's Berg v Baron Bryan Dark Friend Camilla Eerola&Perasto
FIN MVA  Red Label's Brown Baroness 1991 Harro's Berg v Baron Bryan Dark Friend Camilla Laakso Mervi
FIN KVA Red Label's Comeback Carmen 1994 Dobermann Borgh vd Okko Castor Falkenest Denise Laakso Mervi
FIN MVA Red Label's Daring Dundee 1995 Kunnemaborgh vd Jordan Falkenest Denise Palvas Liisa
FIN MVA Red Label's Duke Daredevil 1995 Kunnemaborgh vd Jordan Falkenest Denise Eerola&Perasto
FIN MVA Red Label's Eager Electra 1996 Judifax Fanthomas Falkenest Denise Joutsenvuori Kirsi
FIN MVA Red Label's Exciting Echo 1996 Judifax Fanthomas Falkenest Denise Laakso Mervi
FIN KVA Red Label's Holy Hullabaloo 2002 Doberwache vd Bronco Red Label's Comeback Carmen ?
SF KVA Reija 1978 Mustan Voittajan Faust Caila Erenius Ritva
SF M&KVA Rex 1946 Lord Stella Lahtinen Mirjam
SF M&KVA POHJ&KANS MVA Rin Oiri Assi 1970 Guntherforst Heinz Gunthersforst Oiri Soitinkangas Anne
SF M&KVA Rin Oiri Balzahar 1971 Frankenland v Tex Gunthersforst Oiri Mantsinen Annikki
FIN MVA Roveline v Odina 1990 Roveline v Lucifer Insberg vd Jessica Wallenius Tuula
FIN&S&KANS MVA Royal Bell Lobo 1991 Franckenhorst v Graf Guido Royal Bell Esmir Korpijärvi Jarmo
FIN&EST MVA Räuberhöhle v Medusa 1998 Citone del Alfa Adelante Nemesis Figi v Koepsel Outi Vilkuna
FIN KVA Sagapo Chozpon 1990 Acropol  Karisman Barwa Laurila Harri
FIN & RUS & S MVA Santa Julf Alaska 2002 Räuberhöhle vd Matador Irinland ZH'Dara Pantsar Heli
S & RU MVA Sant Kreal Jago 2005 Sant Kreal Uwane Sant Kreal Baronessa Bravo Lassinniemi Johanna
FIN MVA Schieland Dobermanns v Gravin Nouk 1987 Dobry v le Alpha Adel Stolz v Calista Pirkola Tuomo
SF MVA Schwarzwaldperle vd Niddi 1938 Schwarzwaldperle vd Moritz Schwarzwaldperle vd Lea Niverä Kaarlo
FIN&S&KANS MVA FIN KVA Sea Rock Lonely Rider 1990 Neerlands Stamm v Valbo Taikaviitan Barbanella Rousu Kari
FIN KVA Sebastian 1971 Finn Heide v Autris Sasalu Ansilla Merikanto Tuija
FIN MVA Silverkrohn v Quick Step 1988 Norsemanns Donner Silverkrohn v Kiwi Lehtinen Pia
KANS&DK&EST&S MVA Smart Wood Hills Ebony 2000 Citone del Alfa Adelante Zoosfery iz Raviol Aaltonen Kristiina
POHJ&FIN&S&DK EST&KANS&LV MVA Smart Wood Hills Elisir 2000 Citone del Alfa Adelante Zoosfery iz Raviol Aaltonen Kristiina
FIN&EST MVA Summushof v Iwan 1995 Deux Peupliers vl Machico Judifax Feyenomeen Hämäläinen Katja
FIN MVA Svit Harmful Bagration 2000 Ak-Yar Sherbur Gledcher Keroll Kuusisto Mirva

 

T-U

Valionarvo Nimi Synt. vuosi Isä Emä Omistaja
FIN MVA Tahi Reme Kiwie 1998 Stang Zu de Mauvieres Mufasa Tahi Reme Nursa Sjöblom Marja-Leena
FIN MVA & KVA Tahi Reme Kobie 1998 Stang Zu de Mauvieres Mufasa Tahi Reme Nursa Aarnio Minna ja Sjöblom Marja-Leena
KANS&S&DK &FIN&EST &POHJ&LV MVA Tahi Reme Nutella 1999 Citone del Gino Gomez Tahi Reme Happy Seppä Nina
KANS&POHJ MVA& S TVA Taikaviitan Arianelabelle 1986 Julietteville's Pandar Aidefau Iradoora Kuukasjärvi Irma
SF MVA Taikaviitan Arrax 1986 Julietteville's Pandar Aidefau Iradoora Heikkinen Sanna
SF KVA Taikaviitan Carina 1989 Fernmark Falco Taikaviitan Atsalea Tammilehto Liisa
FIN&S MVA & FIN KVA Taikaviitan Edelmann 1991 Neerlands Stam v Valbo Taikaviitan Arianelabelle Rousu Kari
FIN MVA Taikaviitan Elegia 1991 Neerlands Stam v Valbo Taikaviitan Arianelabelle Jääskeläinen Anne
FIN MVA Taikaviitan Fein 1991 Neerlands Stam v Valbo Aidefau Iradoora Kurttio Tarja
FIN TVA&FIN KVA FIN&S MVA Taikaviitan Jompi Kumpi 1994 Royal Bell Lobo Taikaviitan Fein Palosaari H&E
FIN&S MVA Taikaviitan Jonnin Joutava 1994 Royal Bell Lobo Taikaviitan Fein Arvola Mika
FIN KVA&S MVA Taikaviitan Leuhka Leena 1995 Royal Bell Lobo Taikaviitan Fein Kaipio Soile
FIN VVA Taikaviitan Lännen Lokari 1995 Royal Bell Lobo Taikaviitan Fein  
FIN KVA Taikaviitan Oiva Olavi 2002 Heckendorf v Obelix Diablo Heckendorf v Perle Noire Tammilehto Liisa
SF MVA Taiston Ofelia 1963 Linnais av Roy Taiston Ewe Frey Heikki
SF KVA Taiston Tarzan 1959 Wir v Ari Taiston Jutta Mönkkönen Maikku
SF MVA Tessis Ira-Bella 1962 Fürstenfeld v Eros Pellavakasken Vava Lehto Reijo
SF MVA Tessis Randi 1964 Bell Asso v Rex Pellavakasken Vava Lahdelma Kai
SF MVA Tessis Rifi Rai 1964 Bell Asso v Rex Pellavakasken Vava Hietala Lauri
SF MVA Tessis Tino 1959 Ostertor v Blitz Pellavakasken Vava Johansson Kurt
SF MVA Tessis Tipsi 1959 Ostertor v Blitz Pellavakasken Vava Sundholm Stig
SF KVA Tiklan Elza 1966 Zacco Tiklan Belina Suni Jorma
KANS&POHJ MVA &S KVA Tiklan Zafir 1970 Veste Otzberg vd Andy Westen v Zita  
SF&S&KANS MVA SF&S KVA Timitra Hermanni 1978 Timitra Velmu Bikullan Heidi Luukkanen Marja
SF KVA Timitra Hunnihessu 1978 Timitra Velmu Bikullan Heidi Talgren Kauko
SF MVA Timitra Velmu 1976 Forell v Kim Timitra Terna Järvinen Reija
SF MVA Timitra Vox 1976 Forell v Kim Timitra Terna Lindroos Pekka
SF MVA Tosca 1976 Forell v Kim Rin Oiri Assi Soitinkangas Reino
SF MVA Turtin Lispa 1949 Edmundtopp Faust Lola Turtiainen Toivo
SF KVA Turtin Seri 1956 Unser Heim v Darro Turtin Lispa Mattila Leo
SF MVA Unser Heim v Barro 1949 Schanzenhöhe vd Götz Schwarzwaldperle vd Niddi Seraidaris Brita
SF MVA Unser Heim v Cora 1950 Unser Heim v Barro Schwarzwaldperle vd Niddi Nivera Kaarlo
SF MVA Unser Heim v Darro  1952 Schreckenstein v Ayax Unser Heim v Cora Siberg Åke
SF KVA Unser Heim v Donni 1952 Schreckenstein v Ayax Unser Heim v Cora Lepistö Aleksi

 

 

V-Z

Valionarvo Nimi Synt. vuosi Isä Emä Omistaja
FIN&S MVA Vernalis Remember Rita 1993 Wantij vh Hargos Vernalis Vivre Veronica Kanerva Helena
FIN&S&KANS MVA  Vernalis Saint Serena 1991 Wantij vh Hargos Hasselhof v Norna Jaskari Kristiina
SF&S MVA Vernalis Vivre Veronica 1988 Franckenhorst v Graf Guido Hasselhof v Norna Kanerva Helena
SF MVA Vernalis Vulcano 1988 Franckenhorst v Graf Guido Hasselhof v Norna Pohjanheimo Kati
SF MVA Volmethal v Benno 1909 Thüringen v Graf Benno Volmethal v Gredel Helsingin Poliisikoiralaitos
SF MVA Vuorikummun Karlinda 1973 Finn Heide v Autris Finn Birke Liza Juvonen E&E
SF KVA Vuorikummun Larissa 1976 BryanStam's Fello Favorit Finn Birke Liza Juvonen E&E
SF MVA Vuorikummun Oona 1982 Bikullan Ytex Vuorikummun Loretta Juvonen E&E
FIN MVA Wachenstamm Alioth Gaspar 2003 Palladium Gladiator Bäbies Garden Rosa Sahara Lehikoinen Anni
FIN&EST MVA Walldobes Djamin Dejack 1993 Giovanni's Dainty Derrick Roveline v Odina Klankki Linda
FIN MVA Walldobes Djean Deluc 1993 Giovanni's Dainty Derrick Roveline v Odina Ristolainen Marika ja Matti
FIN MVA Walldobes Exclusive Eleya 1995 Jean Dark Exlusive Echo Roveline v Odina Wallenius Tuula
FIN&EST&LV&LTU MVA Walldobes Export Echson 1995 Jean Dark Exlusive Echo Roveline v Odina Kaus Reet
FIN MVA FIN KVA Walldobes Roux Racer 2000 BryanStamm's Rigel-Rebell Walldobes Exclusive Eleya Rintamäki P.
FIN MVA Walldobes Onique Onedia 2001 Heckendorf v Obelix Diablo Walldobes Exclusive Eleya Wallenius-Väre T.
KANS&POHJ MVA Westen v Zita 1965 Alstertal v Asso Sorella Tikka Kaarina
SF KVA Westmark vd Ecco 1988 Kloster Kamp v Nicolai Eland vd Holly Tupeli Satu
FIN&ESTS&KANS MVA Wieteke's Hoeve vd Odi-Opium 1990 Franckenhorst v Fela Roveline v Magic Magie Speeti&Ihantola
FIN KVA FIN&S MVA Wonderworker Hurricane Lady 1993 Sea Rock Lonely Rider Schieland'Dobermanns v Gravin Nouk Rousu Kari
FIN&S MVA FIN KVA Wonderworker Kaarlo Kustaa 1994 Taikaviitan Edelmann Laudamus v Gravin Klementine Rousu Kari
FIN MVA Wonderworker Lady Fatima 1992 Neerlands Stam v Valbo Wonderworker Lady Blanca Vaihoja Jaana
FIN MVA Zoosfery iz Impulsivo 1999 Neerlands Stam v Quinton Brandenburg v Madonna Korpijärvi Jarmo
LV&EST MVA Zoosfery iz Jaro 1998 Neerlands Stam v Quinton Winny Aaltonen Kristiina
KANS MVA Zoosfery iz Julechka 2000 Hanseaten v Bombastic Zoosfery iz Greis Kanerva H.