Muut kasvattajat



Muut kasvattajat

Eivät ole allekirjoittaneet SDY:n sitoumuskasvattajasopimusta. Jos haluatte nimenne listaan "muut kasvattajat", lähettäkää ylläpidolle e-mailia.

Aito's
Heidi Suominen, heidi.suomine@gmail.com
Arti'vas
Tiia Vasiljev, excortarska@hotmail.com
Barlin's Star
Outi Pahkala, barlinsdobbers@gmail.com
Clinics
Mervi Ihantola, mekki@sci.fi
SDY:n Vuoden Kasvattaja 1994
Darya's
Tarja Ivakko, kennel.daryas@gmail.com
Deep Delight
Pia Syväniemi
Denwest
Mirkka Tuorila, mirkka.tuorila@pp.inet.fi SDY:n Vuoden Kasvattaja 2014
Dinico
Nicoletta Musilli, dobermann@dinico.net
D'obeys
Anna Kakko, dobeys@netti.fi
Däsy's
Tanja Laaksonen, tanjalaaksonen@yahoo.com
Efkeria's
Riitta Turkkila, efkerias@hotmail.com
Eroosion
Anna Mannila, anna.mannila@kolumbus.fi
Evinetin
Satu Laitinen, lumituiske@netti.fi
Haus Riback
Kirsi Karlamaa, kirsi.karlamaa@schutzhund.fi
Iceblue Taigatrails
Nina Alaniemi, nina.alaniemi@elisanet.fi
Jamtrick's
Riikka Syrjäläinen, jamtricks@gmail.com
Kjellman Heidi
Heidi Kjellman, heidi.kjellman@outlook.com
Koivuhovin
Kirsi Lankola, perhe.lankola@pp.inet.fi
Kriegerhof
Kristiina Aaltonen, kris@kriegerhof.com
SDY:n Vuoden Kasvattaja 2003, 2005, 2006, 2008, 2009, 2011, 2012
Kuohun
Kirsi ja Jyrki Haapanen
Lady's Trick
Elisa Toivola, elisa.toivola@kolumbus.fi
Lill Jägarens
Ann-Sofi Granholm, ann-sofi.granholm@netikka.fi
Lindenwache
Liisa Lehto, lispe@pp.inet.fi
Mamres
Annika Ilvonen, annika@mamres.com
Marvinette's
Mia Niemi, mia@marvinettes.com
Meillon
Marinka Lintulaakso, kennelmeillon@gmail.com
Non Barking
Taru Liikkanen, nonbarking@gmail.com
Nordwacht
Mia Nordlund, mia.nordlund@msoynet.com
Nuenda's
Tarja Raiskio tarja.raiskio@hotmail.fi
Oakback's
Mira Kastu, mira.kastu@gmail.com
O'zone
Outi Vilkuna, outi@ozone-dogs.net
SDY:n Vuoden Kasvattaja 2013
Park Hill's
Sirkku Niemi, sirkku.niemi@armas.fi
Paronittaren
Annuli v. Rutenhjelm, paronittaren@hotmail.com
Petremma's
Petra Parviainen-Tohmo, petremmas@gmail.com
Qardian
Merja Nikula, kennelqardian@gmail.com
Red Label's
Mervi Laakso, mervi.laakso@kolumbus.fi
Riihikarsina
Saaga Kiuru, riihikarsina@gmail.com
Rockslope's
Taina Mauno-Pelkonen, taina.mauno@mediatainas.com
San Soul
Terhi Helminen, sansoulsissi@gmail.com
Sant'ragona
Sanjamaria Sateenranta, sanja.sateenranta@gmail.com
Scandic Scandal's
Merita Rytkönen, merita.rytkonen@kolumbus.fi
Spooky Woods
Saija Tuomainen, saijatuomainen@hotmail.com
Taikaviitan
Soile Karttunen, soile.karttunen@pp.inet.fi
Toscanina's
Annina Baer, annina.baer@elisanet.fi
SDY:n Vuoden Kasvattaja 2007
Tosikon
Heli Lehtilä, tosikko@tosikon.com
True North
Kitta Karjalainen, kitta.karjalainen@hotmail.com
Viva'La Rosa
Johanna Lassinniemi, vivalarosadobermanns@gmail.com
Walldobes
Tuula Wallenius-Väre, tuulaw@dnainternet.net
Winningmood
Minna Kauppinen, mk.dressage@pp.inet.fi
Yenicerin
Sari Niiranen, yenicerin@gmail.com