skip to Main Content

Suomen Dobermannyhdistys on vuonna 1950 perustettu valtakunnallinen rotujärjestö. Sääntöjen mukaan yhdistyksen tarkoituksena on herättää harrastusta kenneltyöhön ja varsinkin dobermannrotuun, sekä edistää rodun jalostusta ja ohjata jäseniään oikein hoitamaan, kasvattamaan ja kouluttamaan koiriaan.

Oulunkylän maja - ja kenttä

Katuosoite: Jokiniementie 1, Helsinki
testilogo_volx

Suomen Dobermannyhdistys ry - vuodesta 1950

© Susanna Eksymä
Suomen Dobermannyhdistys ry | Finska Dobermannförening rf

Alta löydät yhdistyksen yhteystiedot

Rahastonhoitaja
Tanja Ahonen
Jokimiehenkuja 4 A
04250 Kerava
rahastonhoitaja@sdy.fi

Jäsenrekisteri
Kirsi Kilpeläinen
Keinutie 2 A 3
00940 Helsinki
jasenrekisteri@sdy.fi

Webmaster
webmaster@sdy.fi

Tiedotus
Anne Lampimäki
0503494822
lampimaki.anne@gmail.com

Dobermann-lehden Päätoimittaja
Mari Moisala
lehti@sdy.fi

Taittaja
Hanna Helynen
hanna.helynen@pp.inet.fi

Oulunkylän majan varaukset
majanvaraus@sdy.fi

Porvoon näyttelyn yhteyshenkilö
Kaisa Tynkkynen
dobechester@gmail.com

Tarvikemyynti
tarvikemyynti@sdy.fi

Alaosastot ja muu Suomi

JOENSUU

Puheenjohtaja
Pihla Sulku
pihla.sulku@gmail.com
p. 050 342 9956

Sihteeri
Moona Laitinen
wemona1@hotmail.com
p. 050 575 9888

joensuu.sdy.fi

KESKI-SUOMEN AO

Puheenjohtaja
Jonna Laitinen
jonna.laitine@gmail.com
sdykeskisuomi@gmail.com
p. 050 3455 455

Sihteeri
Marika Mäkelä
marikan.eemail@gmail.com
p. 040 7471 337

keski-suomi.sdy.fi

KYMENLAAKSON AO

Puheenjohtaja
Kati Kärkkäinen
katij.karkkainen@gmail.com
p. 040 511 3628

Sihteeri
Aila Peuranen
sihteeri@sdykymenlaakso.com
p. 046 686 1499

www.sdykymenlaakso.com

POHJANMAAN AO

Puheenjohtaja
Sevil Ilter
sdypohjanmaa@gmail.com
p. 050 514 3033

www.sdypohjanmaa.com

POHJOIS-SAVON AO

Puheenjohtaja
Heli-Marketta Ruhanen
marke.heinonen@suomi24.fi
sdy.pohjoissavo@gmail.com
p. 040 913 1814

Facebook-ryhmä

POHJOIS-SUOMEN AO

Puheenjohtaja
Maija Komu
komu.maija@gmail.com
p. 040 585 8109

Sihteeri
Päivi Rytivaara
paivi.rytivaara@gmail.com
p. 040 745 1389

Itä-Suomi (Joensuu)
Pihla Sulku
pihla.sulku@gmail.com
p. 050 342 9956

Satakunta
Tuula Wallenius-Väre
tuulaw@dnainternet.net
p. 040 705 3181

Back To Top
Search