skip to Main Content

Suomen Dobermannyhdistys on vuonna 1950 perustettu valtakunnallinen rotujärjestö. Sääntöjen mukaan yhdistyksen tarkoituksena on herättää harrastusta kenneltyöhön ja varsinkin dobermannrotuun, sekä edistää rodun jalostusta ja ohjata jäseniään oikein hoitamaan, kasvattamaan ja kouluttamaan koiriaan.

Oulunkylän maja - ja kenttä

Katuosoite: Jokiniementie 1, Helsinki
testilogo_volx

Suomen Dobermannyhdistys ry - vuodesta 1950

© Susanna Eksymä
Suomen Dobermannyhdistys ry | Finlands Dobermannförening rf

Alta löydät yhdistyksen yhteystiedot

Rahastonhoitaja
Moona Laitinen
Hiojankatu 9
11910 Riihimäki
rahastonhoitaja@sdy.fi

Jäsenrekisteri
Kirsi Kilpeläinen
Keinutie 2 A 3
00940 Helsinki
jasenrekisteri@sdy.fi

Webmaster
webmaster@sdy.fi

Tiedotus

Dobermann-lehden päätoimittaja
Mari Moisala
lehti@sdy.fi

Taittaja
Hanna Helynen
hanna.helynen@pp.inet.fi

Oulunkylän majan varaukset
Virva Rankala
majanvaraus@sdy.fi

Porvoon näyttelyn yhteyshenkilö

Katja Laitila: 0451300147
porvoo.tmk@sdy.fi

Tarvikemyynti
tarvikemyynti@sdy.fi

Alaosastot:

KESKI-SUOMEN AO

Puheenjohtaja
Jonna Laitinen
jonna.laitine@gmail.com
sdykeskisuomi@gmail.com
p. 050 3455 455

Sihteeri
Marika Mäkelä
marikan.eemail@gmail.com
p. 040 7471 337
Alaosastojen Facebook-sivut

POHJOIS-SUOMEN AO

Puheenjohtaja
Maija Komu
komu.maija@gmail.com
p. 040 585 8109

Sihteeri
Päivi Rytivaara
paivi.rytivaara@gmail.com
p. 040 745 1389
Alaosastojen Facebook-sivut

KYMENLAAKSON AO

Puheenjohtaja
Marja Kokkola

Sihteeri
Aila Peuranen

hallitus.sdykymenlaakso@gmail.com

Alaosastojen Facebook-sivut

POHJANMAAN AO

Puheenjohtaja
Niina Siipo
niinas@kotinet.com

Sihteeri
Anne Pelto-Korpi

POHJOIS-SAVON AO

Yhteyshenkilö
Heli-Marketta Päivike
p. 040 913 1814

Alaosastojen Facebook-sivut

Back To Top
Search