skip to Main Content

Suomen Dobermannyhdistys on vuonna 1950 perustettu valtakunnallinen rotujärjestö. Sääntöjen mukaan yhdistyksen tarkoituksena on herättää harrastusta kenneltyöhön ja varsinkin dobermannrotuun, sekä edistää rodun jalostusta ja ohjata jäseniään oikein hoitamaan, kasvattamaan ja kouluttamaan koiriaan.

Oulunkylän maja - ja kenttä

Katuosoite: Jokiniementie 1, Helsinki
testilogo_volx

Suomen Dobermannyhdistys ry - vuodesta 1950

© Susanna Eksymä
Suomen Dobermannyhdistys ry | Finska Dobermannförening rf

Alta löydät yhdistyksen yhteystiedot

Rahastonhoitaja
Moona Laitinen
Viljamintie  4 A 2
11910 Riihimäki
rahastonhoitaja@sdy.fi

Jäsenrekisteri
Kirsi Kilpeläinen
Keinutie 2 A 3
00940 Helsinki
jasenrekisteri@sdy.fi

Webmaster
webmaster@sdy.fi

Tiedotus
Jenni Salmi
tiedotus@sdy.fi

Dobermann-lehden Päätoimittaja
Mari Moisala
lehti@sdy.fi

Taittaja
Hanna Helynen
hanna.helynen@pp.inet.fi

Oulunkylän majan varaukset
majanvaraus@sdy.fi
Riitta Turkkila: 040-7004220

Porvoon näyttelyn yhteyshenkilö
Katja Laitila: 0451300147
porvoo.tmk@sdy.fi

Tarvikemyynti
tarvikemyynti@sdy.fi

Alaosastot:

KESKI-SUOMEN AO

Puheenjohtaja
Jonna Laitinen
jonna.laitine@gmail.com
sdykeskisuomi@gmail.com
p. 050 3455 455

Sihteeri
Marika Mäkelä
marikan.eemail@gmail.com
p. 040 7471 337

keski-suomi.sdy.fi

POHJOIS-SUOMEN AO

Puheenjohtaja
Maija Komu
komu.maija@gmail.com
p. 040 585 8109

Sihteeri
Päivi Rytivaara
paivi.rytivaara@gmail.com
p. 040 745 1389

KYMENLAAKSON AO

Puheenjohtaja
Raili Toikka
p. 044 300 7008

Sihteeri
Pia Patriainen
sihteeri@sdykymenlaakso.com
p. 040 931 3507

hallitus.sdykymenlaakso@gmail.com

www.sdykymenlaakso.com

Facebook 

POHJANMAAN AO

Puheenjohtaja
Sevil Ilter
sdypohjanmaa@gmail.com
p. 050 514 3033

www.sdypohjanmaa.com

POHJOIS-SAVON AO

Puheenjohtaja
Heli-Marketta Ruhanen
marke.heinonen@suomi24.fi
sdy.pohjoissavo@gmail.com
p. 040 913 1814

Facebook-ryhmä

Back To Top
Search