skip to Main Content

Suomen Dobermannyhdistys on vuonna 1950 perustettu valtakunnallinen rotujärjestö. Sääntöjen mukaan yhdistyksen tarkoituksena on herättää harrastusta kenneltyöhön ja varsinkin dobermannrotuun, sekä edistää rodun jalostusta ja ohjata jäseniään oikein hoitamaan, kasvattamaan ja kouluttamaan koiriaan.

Oulunkylän maja - ja kenttä

Katuosoite: Jokiniementie 1, Helsinki
testilogo_volx

Suomen Dobermannyhdistys ry - vuodesta 1950

© Susanna Eksymä
Suomen Dobermannyhdistys ry | Finlands Dobermannförening rf
Uusilogo Copy

Esitykset ansiomerkkien saajista

Kevätkokouksessa palkitaan ansioituneet yhdistyksen jäsenet. Toimikunnat ja jäsenistö voivat ehdottaa ansiomerkin saajia hallitukselle 6.3.2021 mennessä. Jos siis tunnet henkilön joka ansaitsisi yhdistyksen ansiomerkin, laita ehdotus perusteluineen osoitteeseen hallitus@sdy.fi.

Back To Top
Search